جدید ترین مطالبنماز جمعه این هفته 95/10/03

 

حجت‌الاسلام حسین ملکی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ ضمن سفارش نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا دژ محکم و نیرومندی است که نابودشدنی نیست؛ و هیچ قومی در این دژ شکست نمی‌خورد.

وی افزود: ولی گناه و معصیت یک خانه خوار کننده است که هیچگاه ساکنانش را پناه نمی‌دهد.

حجت الاسلام ملکی در خصوص آسیب‌های غرور گفت: غرور یک ویروس خطرناک است؛ که فرد و جامعه را دچار خسارت و زیان می کند و باید هر چه زودتر آنرا درمان کرد.

خطیب جمعه درگز در خصوص ۹ دی گفت: بصیرت یک موضوع بسیار مهم و حیاتی برای نظام مقدس ما محسوب می‌شود؛ که دو ویژگی غدیری فکر کردن و کربلایی عمل کردن از شاخص‌های آن است.

وی افزود: مقاومت، دشمن‌شناسی، ولایتمداری، تقوا، شجاعت، راسخ بودن، صبور بودن، عالم بودن و حق‌شناسی از سایر ویژگی انسان‌های با بصیرت است.

حجت الاسلام ملکی در خصوص آزادی شهر حلب سوریه گفت: پیروزی حلب در سوریه در حقیقت موفقیت محور مقاومت بر کشورهای استکباری نظیر آمریکا، انگلستان و اسراییل بود.

وی ادامه داد: مدعیان حقوق بشر خودشان گروهای تکفیری را به وجود آوردند؛ تا سوریه، عراق، ایران و سایر کشورها را برای تسلط بر جهان تجزیه کنند؛ اما این پیروزی بزرگ معادلات جهانی را به نفع جبهه مقاومت تغییر داد.